"CEZ liczy na rozwój energetyki jądrowej w Europie i krajach arabskich", wnp.pl, Dariusz Ciepiela

CEZ rozważa rozbudowę swoich elektrowni jądrowych w Czechach, liczy także na rozwój energetyki jądrowej w Europie - w tym w Polsce - oraz w krajach arabskich.- Grupa CEZ popiera cele Unii Europejskiej w zakresie obniżania emisji gazów cieplarnianych. Jednym ze sposobów na ich osiąganie jest bezemisyjna energetyka jądrowa - mówi Martin Roman, prezes CEZ. Martin Roman przypomina, że wprowadzenie energetyki jądrowej poważnie rozważają kraje, w których dotychczas nie była ona wykorzystywana jak Polska i Turcja, ale także np. Arabia Saudyjska i Egipt itp. Inne kraje do energetyki jądrowej wracają, jak np. Włochy.
CEZ rozważa budowę kilku elektrowni jądrowych w Europie. Zapadła już decyzja o rozbudowie elektrowni jądrowej Temelin, obecnie trwa przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Trwają prace nad studium wykonalności projektu budowy elektrowni jądrowej w Jaslovskich Bohunicach na Słowacji, gdzie CEZ jest partnerem strategicznym. Trwają także prace nad studium wykonalności rozbudowy elektrowni jądrowej w Dukovanach w Czechach. CEZ jest jednym z partnerów w projekcie finalizacji budowy elektrowni jądrowej Cernavodă w Rumunii.
Jak zapewnia prezes Martin Roman, CEZ i Republika Czeska mogą odgrywać dużą rolę w rozwoju energetyki jądrowej w innych krajach, ponieważ mają zapewniony dostęp fachowców w dziedzinie eksploatacji i budowy elektrowni jądrowych.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.