"Polska Grupa Energetyczna podpisała z Westinghouse Electric Company LLC 27 kwietnia memorandum o współpracy w zakresie energetyki jądrowej", Justyna Piszczatowska, Gazeta Giełdy Parkiet/elektrownia-jadrowa.pl

Jak zakomunikowała PGE, memorandum przewiduje podjęcie wspólnych działań w celu przeprowadzenia studium wykonalności dla rozwoju technologii reaktorów jądrowych AP1000 PWR i możliwości budowy pierwszego bloku w tej technologii w Polsce do 2020 roku.

AP1000 PWR to zaawansowane pasywne reaktory wodne ciśnieniowe. Są to reaktory trzeciej generacji, gwarantujące bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Reaktory tego typu budowane są obecnie m.in. na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Chin.

Westinghouse jest trzecim koncernem, z jakim PGE podpisała podobne memorandum w ostatnim czasie. Dotychczas powstały grupy robocze działające w ramach współpracy z francuskimi firmami EDF i Areva oraz amerykańsko-japońskim koncernem GE Hitachi Nuclear Energy Americas.

 - Podpisane memoranda zapewniają PGE dostęp do wiedzy o najnowszych technologiach, oferowanych przez światowych liderów w energetyce jądrowej, jak również informacji o uwarunkowaniach wdrożenia tych technologii w Polsce - powiedział Tomasz Zadroga, prezes PGE. - Na podstawie analiz, prowadzonych w ramach współpracy z każdym z partnerów, dokonamy wyboru technologii, która będzie wykorzystana w polskich elektrowniach jądrowych - dodał prezes Zadroga.

PGE Polska Grupa Energetyczna planuje budowę dwóch elektrowni jądrowych o mocy około 3000 MW każda. Zgodnie ze wstępnym harmonogramem pierwszy blok zostanie oddany do użytku do końca 2020 roku, a następne - co dwa lub trzy lata.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.