"W tym roku 6 mln zł na atomową kampanię informacyjną", wnp.pl, Ireneusz Chojnacki

Ministerstwo Gospodarki chciałoby do końca 2012 roku przeznaczyć 22 mln zł na kampanię informacyjną o energetyce jądrowej. Na ten rok ma do wydania 6 mln zł i wkrótce ogłosi przetarg na wybór firmy medialnej , która zajmie się realizacją kampanii.- Do końca roku chcemy wydać 6 mln zł, a na następne dwa lata planujemy po 8 mln zł na kampanię informacyjną o energetyce jądrowej. Trudno jest przewidzieć jakie środki dostaniemy, ale do końca 2012 roku chcielibyśmy wydać 22 mln zł na kampanię informacyjną o energetyce jądrowej - poinformował Mirosław Lewiński, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Gospodarki prezentując Program Polskiej Energetyki Jądrowej podczas zorganizowanego przez PGE seminarium pod hasłem Akademia Energetyczna PGE - Budowa pierwszych polskich elektrowni jądrowych.

Realizacją planowanej kampanii w horyzoncie do końca 2012 roku ma się zająć firma medialna, która ma być wkrótce wybrana w drodze przetargu, do którego dokumenty mają być gotowe w ciągu dwóch tygodni. Intencją resortu gospodarki, a co najmniej Departamentu Energii Jądrowej, jest żeby kampania informacyjna wystartowała najpóźniej pierwszego września. Oznacza to, że ogłoszenia przetargu na organizację kampanii można się spodziewać nawet jeszcze w czerwcu.

- Około 30 proc. Polaków uważa swoją wiedzę na temat energetyki jądrowej za niedostateczną , a 55 proc. za dostateczną , czyli 85 proc. społeczeństwa uważa, że wie bardzo mało na temat energetyki jądrowej. Stąd 50 proc. poparcie dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce to jest takie chwiejne poparcie, które bardzo łatwo może być zwiększone lub zmniejszone w zależności od tego kto i co będzie przekazywał. Dlatego tak istotna jest kampania informacyjna, którą za chwile będziemy zaczynali - mówił dyrektor Mirosław Lewiński komentując wyniki badań opinii społecznej w sprawie energetyki jądrowej z września 2009 roku.

Wydatki planowane na kampanię informacyjną do końca 2012 roku to tylko niewielka część przewidywanych kosztów realizacji programu jądrowego w Polsce. W sumie do końca 2020 roku mają one wynieść kilkaset milionów złotych i w większości mają to być środki budżetowe.

- Staramy się opracować preliminarz wydatków do końca 2012 roku i do końca 2020 roku które są niezbędne do poniesienia dla stworzenia systemu energetyki jądrowej w Polsce. Potwierdza się, tak jak wcześniej oceniała to minister Hanna Trojanowska, że do końca 2020 roku to będzie kwota około 500 mln zł - poinformował dyrektor Mirosław Lewiński.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.