"Co z przetargiem na reaktory?"

PGE Energia Jądrowa deklaruje, że możliwe zmiany w harmonogramie projektu jądrowego, w tym ogłoszenie przetargu na dostawcę technologii jądrowej, nie wpłyną na datę zarówno rozpoczęcia budowy, jaki i uruchomienia samej elektrowni jądrowej.
Zapowiadane jeszcze niedawno przez grupę PGE ogłoszenie w tym roku przetargu na dostawcę technologii jądrowej jest już bardzo mało prawdopodobne. Do końca roku zostały zaledwie dwa dni robocze, ale PGE Energia Jądrowa, która w grupie PGE odpowiada za decyzje strategiczne w segmencie energetyki jądrowej, ciągle niczego nie przesądza. 

- Prace nad ogłoszeniem postępowania przetargowego na wybór dostawcy trwają. Dokładny termin ogłoszenia zostanie podany do publicznej wiadomości jak tylko będzie to możliwe. Obecnie kontynuowane są aktywne prace nad m.in.: wyborem inżyniera kontraktu, wyborem wykonawcy badań lokalizacyjnych i środowiskowych oraz nad modelem finansowania projektu - poinformowała PGE Energia Jądrowa.

Jak zapewnia spółka możliwe zmiany w harmonogramie projektu, w tym ogłoszenie przetargu na dostawcę technologii, nie wpłyną na datę zarówno rozpoczęcia budowy, jaki i uruchomienia samej elektrowni jądrowej.

 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.