"Przetarg PGE na reaktory nie w tym roku", wnp.pl

PGE Energia Jądrowa poinformowała, że prace nad ogłoszeniem przetargu na wybór dostawcy technologii jądrowej nie zakończą się w tym roku.
Jest już zupełnie jasne, że grupa PGE, wbrew zapowiedziom z okresu przed rezygnacją Tomasza Zadrogi z funkcji prezesa PGE, nie ogłosi w tym roku przetargu na wybór dostawcy technologii jądrowej. 

- Prace nad ogłoszeniem postępowania przetargowego na wybór dostawcy trwają i nie zakończą się w tym roku. Dokładny termin ogłoszenia zostanie podany do publicznej wiadomości jak tylko będzie to możliwe – poinformowała nas dzisiaj PGE Energia Jądrowa, która w grupie PGE odpowiada za decyzje strategiczne dotyczące segmentu energetyki jądrowej. 

Podawany przez PGE w listopadzie 2011 roku harmonogram prac prowadzących do uruchomienia pierwszej elektrowni jądrowej zakładał, że wiosną 2012 roku zaczną się specjalistyczne badania lokalizacji, w połowie 2012 roku nastąpi wybór inżyniera kontraktu, do końca 2013 roku nastąpi wybór ostatecznej lokalizacji elektrowni i właśnie wybór technologii, a ponadto, że w 2016 roku grupa zacznie budowę i do końca 2020 roku uruchomi elektrownię. 

- Obecnie kontynuowane są aktywne prace nad m.in.: wyborem inżyniera kontraktu, wyborem wykonawcy badań lokalizacyjnych i środowiskowych oraz nad modelem finansowania projektu. Możliwe zmiany w harmonogramie projektu, w tym ogłoszenie przetargu na dostawcę technologii, nie wpłyną na datę zarówno rozpoczęcia budowy, jaki i uruchomienia samej elektrowni jądrowej – zapewnia PGE Energia Jądrowa.

 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.