„Atomowa współpraca Polski i Finlandii”, wnp.pl, Dariusz Ciepiela

25.09.09

Hanna Trojanowska, Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej, rozmawiała w fińskim Ministerstwie Pracy i Gospodarki oraz Agencji Nadzoru Radiologicznego i Nuklearnego (STUK) o możliwościach współpracy Polski i Finlandii w dziedzinie energetyki jądrowej.

Hanna Trojanowska zapoznała się z fińskimi doświadczeniami i planami w zakresie energetyki jądrowej, przedstawiła polskie zamierzenia w tej dziedzinie oraz omówiła możliwości współpracy.

Trojanowska zwiedziła elektrownię jądrową w Olkiluoto, gdzie budowany jest trzeci, a piąty w Finlandii reaktor. Ma on moc 1650 MW, a jego uruchomienie planowane jest na 2012 r. Podsekretarz stanu w MG spotkała się również z przedstawicielami polskich firm, którzy uczestniczą w budowie tego bloku, Polacy to najliczniejsza grupa budowniczych tego obiektu. Polska delegacja odwiedziła również budowę głębokiego składowiska wypalonego paliwa jądrowego w Onkalo. Zapoznała się również z fińskimi działaniami i planami w zakresie gospodarki odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem.

W spotkaniach wzięli także udział: Henryk Jacek Jegierski, Główny Geolog Kraju i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Zbigniew Kamieński, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Gospodarki.


Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.