„EDF chce zostać liderem francuskiego przemysłu atomowego”, wnp.pl

23.11.09

Nowy szef grupy energetycznej EDF, Henri Proglio powiedział, że firma chce odgrywać wiodącą rolę w przemyśle jądrowym Francji. "Cała branża będzie musiała się ustawić w kolejce za EDF" – powiedział Proglio francuskiej gazecie "Les Echos".

„W obecnej formie przemysł jądrowy funkcjonuje źle” – dodał. Proglio skrytykował „widoczny nieporządek” i „rozproszone kompetencje”. Jego uwagi odebrano jako wyzwanie do walki rzucone innemu koncernowi energetycznemu – Areva, z którym EDF, od lat toczy boje o bycie liderem w branży.

Proglio został dziś oficjalne mianowany przez radę nadzorczą koncernu na następcę byłego szefa grupy Pierre Gadonneix.Wypowiedzi nowego prezesa dotyczące ostrej walki konkurencyjnej nie spodobały się francuskiej minister finansów Christine Lagarde. Stwierdziła ona, że koncern ma sporo pracy przed sobą i powinien zadbać najpierw o swoje sprawy.

To nie pierwsze słowa krytyki, z jakimi spotkał się nowy szef francuskiego giganta energetycznego. 60-letni Proglio pobiera bowiem za swoją pacę znacznie wyższe wynagrodzenie niż jego poprzednik Gadonneix.


Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.