„Nowa Ignalina bez udziału Polski?”, Rzeczpospolita

4.01.10

Polska Grupa Energetyczna raczej nie weźmie udziału w budowie nowej ignalińskiej elektrowni jądrowej, pisze „Rzeczpospolita” powołując się na opinie ekspertów w tej sprawie.

Wiele wskazuje na to, że termin budowy nowej elektrowni jądrowej na Litwie pokryje się z terminem realizacji podobnego przedsięwzięcia w naszym kraju, a to jak pisze „Rz” w ocenie specjalistów może zniechęcić PGE do udziału w tej inwestycji, która miała być dla polskiej firmy okazją do zdobycia doświadczenia w energetyce jądrowej.Jednocześnie dziennik zwraca uwagę, że Litwini zdecydowali ostanio, że będą chcieli zaproponować nawet połowę udziałów w przedsięwzięciu budowy nowej elektrowni jądrowej zachodniemu partnerowi mającemu doświadczeniem w tej dziedzinie, a to może zmarginalizować rolę PGE w tym projekcie.

Cytowany przez „Rz” wiceprezes PGE Wojciech Topolnicki ujawnia, że rozmowy ze strona litewską jeszcze trwają i mogą się zakończyć za miesiąc. Przyznaje on jednocześnie, że warunki realizacji projektu mocno się zmieniły i wymaga to analizy.
 


Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.