„PGE: wybór technologii jądrowej i partnerów konsorcjum równolegle”, Ireneusz Chojnacki, wnp.pl

PGE chce równolegle prowadzić przetarg na wybór dostawcy technologii jądrowej i rokowania z partnerami do konsorcjum, które ma zbudować elektrownię atomową. Deklaruje, że zależnie od przebiegu obu postępowań najpierw wybierze technologię albo zbuduje konsorcjum

PGE Polska Grupa Energetyczna zamierza w połowie 2011 roku ogłosić przetarg na wybór dostawcy technologii jądrowej, ale w praktyce zależy to od tego, czy do tego czasu wejdzie w życie ustawa o energetyce jądrowej. Przetarg na wybór dostawcy technologii ma konkretnie ogłosić spółka PGE EJ1, a 49 proc. udziałów w tej obecnie 100 proc. firmie PGE miałaby objąć jedna lub więcej firm, które zechciałaby razem z PGE budować elektrownię atomową. Wybór partnera, czy partnerów ma nastąpić w drodze rokowań. 

- Po przeprowadzeniu formalnych rokowań z zainteresowanymi partnerami PGE S.A. zdecyduje komu i jakiej wielkości pakiet udziałów w PGE EJ1 zostanie sprzedany - poinformowała PGE. 

Rynek czeka też na informacje w jakiej kolejności faktycznie PGE zamierza podejmować decyzje, czyli czy najpierw chce wybrać dostawcę technologii, a następnie budować konsorcjum do budowy elektrowni, czy może jednak odwrotnie. PGE jednak nie przesądza, co zrobi w pierwszej kolejności. 

- W połowie 2011 roku ogłosimy przetarg na wybór dostawcy technologii, a równolegle prowadzić będziemy rokowania z partnerami do konsorcjum, które będzie odpowiadało kompleksowo za projekt wybudowania pierwszych polskich elektrowni jądrowych. Stosownie do przebiegu postępowań i na podstawie oceny przedkładanych propozycji zdecydujemy, czy najpierw sfinalizujemy rozmowy z partnerami do konsorcjum, czy też postępowanie przetargowe na wybór technologii – poinformowała PGE.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.