„Rośnie zainteresowanie polskimi atomówkami“, wnp.pl, Dariusz Malinowski

Konsorcjum GE Hitachi Nuclear Energy ogłosiło w czwartek podpisanie umowy o współpracy z globalnym dostawcą  usług inżynieryjnych, spółką SNC-Lavalin Polska. Firmy będą  rozwijały współpracę w obszarze energii jądrowej. Jest to już druga umowa o współpracy podpisana przez GEH w związku z projektem jądrowym w Polsce.W marcu 2010 spółki GEH oraz PGE Polska Grupa Energetyczna SA (PGE) podpisały memorandum dotyczące współpracy w zakresie polskich planów budowy komercyjnych elektrowni jądrowych nowej generacji. PGE odgrywa wiodącą rolę w realizacji polskiej inicjatywy dotyczącej budowy dwóch elektrowni nuklearnych.  

W ramach podpisanej umowy, spółki GEH oraz SNC-Lavalin Polska kontynuują rozmowy na temat wsparcia dla PGE w zakresie oceny potencjału budowy reaktorów w oparciu o jeden z dwóch modeli oferowanych przez GEH: ABWR, o mocy 1 350 MW lub ESBWR, o mocy 1 520 MW. Model ESBWR jest najnowszym projektem GEH, opartym na najbardziej zaawansowanych w skali globalnej systemach bezpieczeństwa pasywnego.  

Umowa o współpracy z SNC-Lavalin Polska jest zdaniem GEH kolejnym dowodem zaangażowania we współpracę z polskim biznesem i administracją publiczną. Stanowią one także kolejny element wzmacniający nasz sprawdzony łańcuch dostaw, który pomoże zapewnić PGE właściwą technologię i zasoby, konieczne do przeprowadzenia projektu budowy bloków jądrowych.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.