„TVEL dostarcza paliwo do elektrowni jądrowej w Temelinie”, neimagazine.com

W ciągu najbliższych dziesięciu lat paliwo do elektrowni jądrowej w Temelinie w Czechach będzie dostarczała rosyjska spółka TVEL. Spółka przejęła umowę na dostawy od amerykańskiego koncernu Westinghouse.
Nie jest wykluczone, że umowa zawarta w tej sprawie z grupą CEZ zostanie przedłużona na kolejne lata. Na razie uwzględnia ona około 400 ton paliwa. Sergey Kondratiev, starszy ekspert w Instytucie Energii i Finansów powiedział, iż zmiana dostawcy "jest odzwierciedleniem obecnych realiów gospodarczych”. „Elektrownie jądrowe zostały zaprojektowane z myślą o rosyjskim paliwie, a próby rządów krajowych do zaproszenia na ten rynek zachodnich firm (Westinghouse), spowodowały tylko wzrost kosztów operacyjnych.” – kontynuował Kondratiev. TVEL obecnie dostarcza paliwo do czeskich i słowackich elektrowni jądrowych: Dukovany, Bohunice i Mochovce. Próbuje także dostać się na rynek  bułgarski.
 


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.