„Tauron szkoli pracowników w zakresie energetyki jądrowej”, Dariusz Ciepiela, wnp.pl

- Zgodnie ze strategią korporacyjną do 2020 r. Tauron Polska Energia zaangażował się w budowanie kompetencji w zakresie energetyki jądrowej.

W tym celu w pierwszym etapie spółka zadbała o zainicjowanie działań budujących stosowną wiedzę własnej kadry. Uruchomione zostały we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie studia podyplomowe pn.

"Energetyka jądrowa we współczesnej elektroenergetyce" poświęcone tematyce energetyki jądrowej oraz strategicznych technologii energetycznych – mówi Paweł Gniadek, rzecznik Tauron.

Jak wyjaśnia, są to studia podyplomowe, jednoroczne, powstałe na potrzeby edukacji kadry Tauronu, w pełni dostosowane do potrzeb Grupy. Bierze w nich udział kilkudziesięciu pracowników, są to głównie inżynierowie ze spółek Grupy, ale również ekonomiści i prawnicy.

Współpraca z AGH tak przy projektowaniu tego kierunku jak i przy realizacji projektu od początku układa się bardzo dobrze. Studia prowadzone są na bardzo wysokim poziomie.

Ponadto specjaliści ze spółek Grupy biorą udział w wymianie doświadczeń z europejskimi i światowymi korporacjami, które posiadają lub budują elektrownie atomowe – dodaje Paweł Gniadek.
 


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.