„W sierpniu możemy poznać program polskiej energetyki jądrowej”, wnp.pl, Ireneusz Chojnacki

Projekt programu polskiej energetyki jądrowej może być upubliczniony w sierpniu, a już od poniedziałku resort gospodarki ma zacząć negocjacje z firmami medialnymi w sprawie zlecenia organizacji kampanii informacyjnej o energetyce jądrowej.

- Zakładamy, że szacunkowe koszty wdrożenia programu polskiej energetyki jądrowej do roku 2020 będą wynosiły 500-600 mln zł, zależnie od realizowanych działań. Szczegóły będą ujawnione po zakończeniu prac nad projektem programu polskiej energetyki jądrowej. Robimy wszystko, żeby do końca lipca projekt przekazać do uzgodnień wewnętrznych w Ministerstwie Gospodarki – mówi Mirosław Lewiński, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Gospodarki.

Konsultacje projektu programu polskiej energetyki jądrowej mogą potrwać w Ministerstwie Gospodarki około dwóch tygodni. Zatem jeśli projekt powstanie do końca lipca to w połowie sierpnia, już po zatwierdzeniu przez kierownictwo Ministerstwa Gospodarki, powinien zostać jednocześnie upubliczniony i przekazany do uzgodnień międzyresortowych.

Znacznie wcześniej, bo już z początkiem przyszłego tygodnia zacząć się mają negocjacje resortu gospodarki z firmami medialnymi w sprawie zlecenia przeprowadzenia kampanii informacyjnej o energetyce jądrowej. Umowa z wybraną firmą ma obejmować okres do końca 2012 roku.

- W zasadzie skończyliśmy już przygotowywanie niezbędnych dokumentów i w przyszłym tygodniu od poniedziałku dzwonimy do firm, z którymi chcemy zacząć negocjacje w sprawie kampanii informacyjnej o energetyce jądrowej. To będą negocjacje z firmami, które spełnią nasze warunki formalne, a te warunki to na przykład 10 osób zatrudnionych na potrzeby kampanii i doświadczenie w realizacji podobnych kampanii na rzecz administracji państwowej. – mówi dyrektor Mirosław Lewiński. Dodaje, że do negocjacji zostaną zaproszone też firmy, które spełnią kryteria resortu, a już same zgłosiły chęć organizacji kampanii.

Na kampanię informacyjną o energetyce jądrowej Ministerstwo Gospodarki, jak wynikało z wcześniejszych informacji resortu, ma w tym roku 6 mln zł, a do końca 2012 roku chciałoby przeznaczyć na ten cel 22 mln zł.
 


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.