„Wiceprezes Arevy: Temelin bramą do regionu”, Dariusz Malinowski, wnp.pl

Mimo, że inwestycja w Temelinie to tylko rozbudowa elektrowni, to jest to zarazem brama na wschód i ewentualna wygrana pomogłaby nam otworzyć drzwi w tym regionie - mówi Dominique Mockly, wiceprezes francuskiego potentata na rynku budowy siłowni jądrowych Areva.

Jak powiedział Mockly czeskim dziennikarzom: Czechy i CEZ znajdują się w środku Europy Środkowej i mogą być bramą na Wschód. - Stworzyliśmy długoletnią więź z CEZ, liczymy, że pomoże nam otworzyć drzwi w tym regionie - mówi Mockly.

Jak zaznacza ważne jest, aby pamiętać, że oferta CEZ została uruchomiona, a to oznacza duże prawdopodobieństwo, że budowa reaktorów rzeczywiście nastąpi. - W końcu jesteśmy europejskim liderem w dziedzinie energii jądrowej, więc nie możemy zignorować jednego z największych przetargów w Europie - uważa wiceprezes.

O rozbudowę Temelina ubiegają sie rosyjski Atomstrojexport, amerykański Westinghous i Areva. Wartość inwestycji to ponad 500 mld czeskich koron. Areva zainteresowana jest też uczestnictwem w budowie atomówki w naszym kraju.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.