AMEC liczy na silny rozwój przemysłu jądrowego w Polsce, Dariusz Ciepiela

AMEC, międzynarodowa firma świadcząca usługi inżynieryjne i zarządzania, która została wybrana jako doradca techniczny w procesie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, liczy na silny rozwój przemysłu jądrowego w Polsce.

AMEC, międzynarodowa firma świadcząca usługi inżynieryjne i zarządzania projektami, została wybrana przez PGE EJ1 (spółkę zależną PGE Polskiej Grupy Energetycznej) dostawcą usług doradztwa technicznego w procesie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, na okres 10 lat.


Kontrakt zostanie formalnie potwierdzony w przeciągu kilku tygodni. Jego początkowa wartość dla AMEC w ramach wymaganego zakresu prac wyniesie 39 mln funtów, z możliwością wzrostu do ok. 255 mln funtów, jeśli w ciągu 10 lat zostanie zrealizowany pełny zakres prac.

Na krótkiej liście lokalizacji elektrowni jądrowej znalazły się dwie lokalizacje położone w pobliżu Morza Bałtyckiego: Choczewo i Żarnowiec. Intencją polskiego rządu jest uruchomienie pierwszej elektrowni jądrowej o mocy elektrycznej ok. 3000 MW do 2024 r.

- Jest to dla AMEC istotny krok w realizacji strategii rozwoju biznesu inżynieryjnego w międzynarodowym sektorze jądrowym. AMEC ma ponad 60 lat doświadczenia w sektorze jądrowym. Wykorzystamy nasze wszystkie umiejętności przy tym kontrakcie, aby znaleźć się w czołówce podmiotów odpowiedzialnych za powstawanie przemysłu jądrowego w Polsce. Pomożemy także w stworzeniu nowych możliwości przemysłowych i inżynieryjnych w kraju - powiedział Clive White, prezes europejskiego działu czystej energii w AMEC.

AMEC będzie świadczył wyspecjalizowane usługi, takie jak wsparcie w uzyskiwaniu licencji i pozwoleń, zarządzenie siecią dostaw i kontraktami, czy zarządzanie bezpieczeństwem i ochroną zdrowia.

- Z naszej perspektywy istotną rolę odgrywa pomoc w uzyskaniu przez naszego klienta odpowiednich możliwości w sektorze jądrowym, m.in. poprzez transfer umiejętności i wiedzy przez czas trwania kontraktu - dodał Clive White.

AMEC zatrudni trzy firmy jako podwykonawców: WYG International, TÜV Rheinland oraz AT Kearney.

Autor: Dariusz Ciepiela
Źródło: WNP.PL

Foto: Michał Kściuczyk www.fotoster.pl


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.