Areva i EDF liczą na polskie firmy i studentów w energetyce jądrowej

Kolejna edycja Dnia Dostawców (Suppliers Day), zorganizowanego wspólnie przez firmy Areva i EDF, odbyła się 10 czerwca we Wrocławiu. Spotkanie przyciągnęło ponad 80 uczestników z 40 polskich przedsiębiorstw.

Wydarzenie to jest dla polskich firm okazją do zaprezentowania się i nawiązania kontaktów biznesowych z francuskimi przedsiębiorstwami specjalizującymi się w inżynierii, produkcji i budowie elektrowni atomowych. W Dniu Dostawców uczestniczyli także reprezentanci Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej oraz wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

 
Przedstawiciele obecnych we Wrocławiu firm mieli okazję osobiście porozmawiać z menedżerami Arevy i EDF oraz ekspertami ds. łańcucha dostaw. Francuscy i polscy dostawcy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami w przemyśle jądrowym, przedstawili także korzyści, jakie przyniosło partnerstwo przy budowie innych elektrowni. Sesje popołudniowe były poświęcone spotkaniom branżowym.
 
Podczas tej edycji Dnia Dostawców zorganizowano także spotkanie ze studentami, którym zaprezentowano możliwości rozwoju zawodowego w energetyce jądrowej. Areva w 2013 r. podpisała z Politechniką Wrocławską porozumienie o współpracy.
 
Dzień Dostawców jest kolejnym krokiem do wyłonienia potencjalnych partnerów przemysłowych w Polsce i dowodem na zaangażowanie Arevy i EDF we współpracę z polskimi uczelniami, centrami badawczych oraz wspieranie przez obie firmy rodzimego przemysłu.

 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.