AREVA rozpocznie produkcję ciężkich elementów kutych dla pierwszego w Wielkiej Brytanii reaktora EPR

Francuski koncern energetyczny AREVA uruchomi proces produkcyjny ciężkich elementów kutych, które zostaną użyte w konstrukcji pierwszego w Wielkiej Brytanii reaktora typu EPRTM. Reaktor ma zostać wybudowany w Hinkley Point w południowo-wschodniej Anglii.

Koncern AREVA ogłosił podpisanie umowy z EDF Energy dotyczącej produkcji ciężkich elementów kutych reaktora EPRTM. Porozumienie jest kluczowym krokiem w kierunku planowanej przez EDF budowy dwóch pierwszych w Wielkiej Brytanii reaktorów tego typu.

AREVA prowadzi również rozmowy z brytyjskim koncernem Horizon Nuclear Power i konsorcjum NuGeneration w sprawie dostawy 6 dodatkowych reaktorów EPRTM.

W ramach prowadzonego obecnie procesu ogólnej oceny projektu, brytyjskie organy regulacyjne potwierdziły niedawno swoje zaufanie do EPRTM, reaktora generacji III+ produkcji AREVY, który spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Reaktor EPRTM jest obecnie budowany w Finlandii, Francji i Chinach, a w Stanach Zjednoczonych przechodzi proces certyfikacji.

Luc Oursel, prezes koncernu AREVA, stwierdził: 
 

„Umowa ta potwierdza zaangażowanie Wielkiej Brytanii w rozwój energii jądrowej jako zrównoważonego, ekonomicznie opłacalnego i niskoemisyjnego źródła energii. Jest ona ważnym etapem dla nowych projektów firmy AREVA w tym kraju.”


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.