AREVA wydała książkę o energetyce jądrowej

„Wszystko o energetyce jądrowej” to tytuł książki wydanej przez francuski koncern energetyczny Areva, której promocja odbyła się 19 grudnia 2011 na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości wziął udział Bertrand Barré, doradca naukowy firmy, pod którego kierownictwem książka powstała.

Książka „Wszystko o energetyce jądrowej” istniała dotychczas tylko w wersjach angielskiej i francuskiej. Jej polska edycja została wzbogacona wywiadem z Bertrandem Barré na temat wypadku w Fukushimie. Na końcu każdego rozdziału dodany został tekst pióra Andrzeja Strupczewskiego, przybliżający temat polskiemu czytenikowi.

Książka „Wszystko o energetyce jądrowej. Od atomu A do cyrkonu Z” porusza najważniejsze aspekty energetyki jądrowej: fizykę, technologię, ekonomię, a nawet politykę. Mówi o czynnikach i stawkach wyborów energetycznych. Nowicjuszy przyjaźnie zaprasza do tematu, specjalistom pozwala na szerokie spojrzenie na ich dziedzinę.” – mówi Adam Rozwadowski, dyrektor AREVA Polska.

Jak napisał Bertrand Barréw przedmowie: Energia jądrowa narodziła się we Francji dzięki Marii Skłodowskiej-Curie, tej wielkiej damie z Polski. Kontynuujmy tę tradycję współpracy naukowej i technicznej między naszymi krajami.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.