AREVA WYGRYWA KONTRAKT NA WYMIANĘ GŁOWICY ZBIORNIKA REAKTORA JĄDROWEGO

AREVA zdobyła wielomilionowy kontrakt na produkcję i dostawę zamiennika głowicy zbiornika reaktora jądrowego dla jednej z siłowni jądrowych na terenie USA. Dodatkowo, w ramach tej umowy, AREVA zaopatrzy zakład w urządzenia sterujące prętem kontrolnym reaktora.

Sprzęt, będący przedmiotem kontraktu, zaprojektowany i wyprodukowany przez specjalistów grupy AREVA w amerykańskim Lynchburgu (stan Wirginia) oraz we francuskich fabrykach w Saint-Marcel, Le Creusot
i Jeumont, zostanie dostarczony do Stanów Zjednoczonych wiosną 2018.

Wymiana elementów wyposażenia jest częścią realizowanego przez AREVĘ programu „Forward Alliance”, w ramach którego firma oferuje obiektom nuklearnym szeroki wachlarz produktów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa w perspektywie długoterminowej.

"Ten kontrakt świadczy o zaufaniu naszych klientów i potwierdza fachową wiedzę AREVY w zakresie projektowania i produkcji elementów wyposażenia obiektów nuklearnych. Ponadto umacnia pozycję firmy jako lidera na rynku części zamiennych do komponentów jądrowych" – powiedział
Michael Cerruti, Dyrektor Handlowy ds. Reaktorów i Usług dla Biznesu
w AREVIE.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.