AREVA wykonawcą strategicznym elektrowni jądrowej w Alabamie

AREVA, francuski koncern energetyczny, który w Polsce ubiega się o kontrakt na dostawę technologii jądrowej do pierwszej tego rodzaju siłowni, wesprze Tennessee Valley Authority (TVA) w końcowym etapie budowy elektrowni jądrowej Bellefonte 1 w stanie Alabama Ameryki Północnej.

AREVA będzie miała do wykonania szerokie spektrum prac o charakterze inżynieryjnym, konstrukcyjnym, w zakresie wymiany komponentów, a także produkcji paliwa. Ponad to, AREVA dostarczy cyfrowy system kontroli bezpieczeństwa, całkowicie zmodernizowane stanowisko kontroli oraz symulator do przeprowadzania szkoleń personelu operacyjnego. 

“To wielka przyjemność dla firmy AREVA móc udzielić wsparcia TVA, które 
pozwoli wzmocnić system bezpieczeństwa elektrowni jądrowej Bellefonte 1.” – powiedział Luc Oursel, CEO AREVA.“AREVA już od dawna współpracuje z TVA. Mamy nadzieję, że nasze obecne przedsięwzięcie okaże się ponownym sukcesem, który pozwoli zapewnić czystą i tanią energię elektryczną wszystkim klientom TVA”.

Po zakończeniu prac wodnociśnieniowy reaktor o mocy 1260 MW będzie jednym z najnowocześniejszych reaktorów w całych Stanach Zjednoczonych. Dostarczy on energii elektrycznej do ponad 750 000 gospodarstw domowych.

“Musieliśmy wstrzymać prace konstrukcyjne Bellefonte z powodu niższego niż w latach ubiegłych zapotrzebowania na energię” – powiedział Bill McCollum, CEO TVA. “Zgodnie z ostatnią decyzją zarządu TVA prace zostaną wznowione, a budowa ukończona w 2020 roku.  Elektrownia Bellefonte będzie produkować bezpieczną i niezawodną energię elektryczną”.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.