Areva zwiększy bezpieczeństwo japońskiej elektrowni jądrowej

Arevy dostarczyła system filtracji powietrza (FCVS - Filtered Containment Venting Systems) do reaktora 4 elektrowni Hamaoka w Japonii, eksploatowanej przez grupę energetyczną Chubu EPCO.

Technologia FCVS to część prowadzonego przez Arevę programu Safety Alliance. Technologia ta służy zachowaniu integralności obudowy bezpieczeństwa budynku reaktora, a ponadto, w przypadku zagrożenia wynikającego ze wzrostu ciśnienia wewnętrznego w reaktorze, zapewnia ochronę środowiska poprzez zablokowanie wydostaniu się na zewnątrz reaktora materiałów promieniotwórczych.
 
Z wachlarza usług związanych z technologią FCVS, Chubu EPCO dla swojego reaktora Hamaoka wybrał technologię FCVS Plus, która oferuje trzy dodatkowe rodzaje filtrów. Urządzenie spełnia wymagania większości organów zajmujących się bezpieczeństwem jądrowym na całym świecie. Obecnie japońskie służby bezpieczeństwa prowadzą przegląd systemu. Oczekuje się, że oferta Arevy spełni wszystkie ich wymagania.

Elektrownia Hamaoka została zamknięta w maju 2011 po awarii w Fukushimie. Chubu Electric Power Company złożyła już do odpowiednich organów zajmujących się bezpieczeństwem jądrowym w Japonii wniosek o zgodę na ponowne uruchomienie elektrowni.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.