Atomowe porozumienie Politechniki Warszawskiej z AMEC i WYG.

Politechnika Warszawska zawarła porozumienie z AMEC, międzynarodową firmą świadczącą usługi inżynieryjne i WYG, globalną firmą doradztwa technicznego, środowiskowego i zarządzania. Celem współpracy jest wspólne rozwijanie technologii jądrowej w Polsce w ramach projektów naukowych i technicznych.

W ramach pierwszego porozumieniem tego typu w Polsce trzy organizacje będą razem rozszerzać możliwości edukacyjne dla polskich studentów, którzy w przyszłości znajdą zatrudnienie przy projektach badawczych i przemysłowych w dziedzinie energii jądrowej.

- Porozumienie to pozwoli WYG i AMEC na wykorzystanie w biznesie prac najlepszych i najzdolniejszych studentów w Polsce. Z kolei studenci Politechniki będą mogli zastosować swoją wiedzę akademicką w przemysłowych i badawczych projektach. Między innymi będą mieli możliwość brania udziału w wybranych projektach AMEC w Wielkiej Brytanii - mówi Tom Jones, wiceprezes AMEC ds. Energetyki Jądrowej i Obronności.

Jak dodaje, współpracując te trzy instytucje będą mogły mieć rzeczywisty wkład w rozwijanie umiejętności niezbędnych do wzmocnienia fundamentów przemysłu jądrowego w Polsce.

AMEC jest globalnym dostawcą usług z zakresu doradztwa, inżynierii i zarządzania projektami dla klientów z branż ropy naftowej i gazu, górnictwa, czystej energii, ochrony środowiska i infrastruktury. Przy rocznych przychodach na poziomie około 4,2 mld funtów, AMEC świadczy usługi projektowania, wykonawstwa i utrzymania strategicznych projektów o złożonej strukturze. Firma zatrudnia ponad 29 tys. pracowników w około 40 krajach na całym świecie, w tym 3 tys. specjalistów ds. energetyki jądrowej, co do tej pory pozwala firmie na strategiczne zaangażowanie w każdym brytyjskim programie jądrowym od początków tej branży. AMEC jest znaczącym dostawcą usług jądrowych w Kanadzie, a także był zaangażowany w realizację 19. z ostatnich 20. projektów nuklearnych w Stanach Zjednoczonych.

WYG jest międzynarodową firmą inżynieryjno-doradczą działająca w ponad 40 krajach, gdzie zatrudnia prawie 1500 specjalistów. Konsultanci WYG pracują z klientami nad identyfikacją, kreatywnym kształtowaniem i realizacją innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie czystej energii, transportu, obrony, budownictwa mieszkaniowego, obiektów handlowych i ochrony środowiska.

Autor: Dariusz Ciepiela
Źródło: WNP.PL


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.