”Francusko-polska współpraca dot. edukacji społecznej w kwestiach jądrowych”, (DC), wnp.pl

 

Polskie centrum edukacji społecznej w kwestiach jądrowych w Świerku i jego francuski odpowiednik, Visiatome z Marcoule, podpisały porozumienie o współpracy.

Polskie centrum edukacji społecznej w kwestiach jądrowych w Świerku i jego francuski odpowiednik, Visiatome z Marcoule (w departamencie Gard) podpisały porozumienie o współpracy. Podpisanie nastąpiło w ośrodku francuskiego Komisariatu Energii Atomowej i Energii Alternatywnych (CEA) w Marcoule, w obecności dyrektora Instytutu w Świerku Grzegorza Wrochny i Hanny Trojanowskiej, pełnomocnika polskiego rządu ds. energetyki jądrowej. 

Visiatome to centrum edukacyjne, miejsce odkrywania i informacji o wyzwaniach energetycznych, energetyce jądrowej, radioaktywności i jej wpływie na człowieka i środowisko oraz o przyszłości odpadów radioaktywnych. Usytuowane przy wejściu do siedziby CEA w Marcoule oferuje zajęcia edukacyjno-naukowe oraz w formie zabawy przeznaczone dla wszystkich. Dostępne jest bez żadnych formalności, w ubiegłym roku odwiedziło je ponad 20 tys. osób. 

Centrum edukacyjne w Świerku odwiedza obecnie ponad 5 tys. osób rocznie. 

Oba ośrodki pragną wymieniać doświadczenia i poznawać metody pracy w dziedzinie informacji społecznej i rozpowszechniania wiedzy naukowej. Edukacja i akceptacja przez społeczeństwo to w istocie ważne składowe polskiego programu energetyki jądrowej, a centrum w Świerku, rozwijając się we współpracy z Visiatome, zamierza przyjmować 100 tys. osób rocznie.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.