GE Hitachi i Fluor razem przy projekcie elektrowni jądrowej w Polsce, Dariusz Ciepiela, wnp.pl

Firma GE Hitachi Nuclear Energy podpisała porozumienie o współpracy z Fluor Corporation, w ramach którego Fluor pełniłoby rolę partnera GEH w obszarze projektowania technicznego oraz dostaw i budowy (EPC) przy planowanej realizacji elektrowni jądrowej w Polsce.

PGE ma oficjalnie rozpocząć proces przetargu dotyczącego wyboru dostawcy technologii jądrowej podczas konferencji dostawców organizowanej w Warszawie w dniach 22-23 września. Według harmonogramu PGE zakończy proces wyboru dostawców w połowie 2013 roku. Spółka docelowo przyjęła rok 2020 jako datę oddania do użytku swojej pierwszej elektrowni jądrowej.

GEH jest wiodącym na świecie projektantem technologii reaktora wodno-wrzącego (BWR). Obecnie General Electric zatrudnia w Polsce ponad 10 tys. osób.

- Połączenie naszego 50-letniego doświadczenia w zakresie energetyki jądrowej z silną pozycją Fluor w dziedzinie projektów inżynieryjno-budowlanych pozwoli nam przygotować kompleksową i konkurencyjną ofertę dla PGE - powiedział Danny Roderick, wiceprezes GE Hitachi Nuclear Energy.

Fluor posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji dużych projektów inżynieryjno-budowlanych na całym świecie. Fluor działa na rynku polskim od 1995 roku, zatrudniając blisko 300 inżynierów i techników.

- Konsorcjum Fluor-GEH dostarczy PGE światowej klasy technologię oraz bezpieczny, wydajny i godny zaufania program projektowania technicznego oraz dostaw i budowy - powiedział Dave Dunning, prezes grupy Power, której częścią jest spółka Fluor.

Dodaje, że od ponad 60 lat Fluor dostarcza usługi wspierające projekty energetyki jądrowej, włącznie ze wsparciem projektowym i budowlanym dla 23 elektrowni.

- Naszym dodatkowym atutem jest ponad 90 milionów godzin zrealizowanych usług dla istniejących elektrowni jądrowych - twierdzi Dave Dunning.

W ciągu ostatnich dwóch lat GEH podpisało umowy o współpracy z kilkunastoma firmami produkcyjnymi i inżynieryjnymi, co przełoży się na potencjalne korzyści z projektów jądrowych dla polskiej gospodarki. GEH podkreśla też swoje strategiczne zaangażowanie w Polsce współpracując z uczelniami wyższymi, wspierając je w procesie szkolenia tysięcy inżynierów potrzebnych przy budowie i obsłudze elektrowni jądrowych. Firma przyjęła również na staż 14 studentów w głównej siedzibie GEH w Wilmington w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: wnp.pl
Autor: Dariusz Ciepiela


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.