Kongres nuklearny Asia Pacific - Nuclear Energy Congress 2013

Najważniejsze wydarzenie poświęcone energii jądrowej w regionie

 

Najnowsze prognozy autorstwa OECD wykazują, że pomiędzy 2013 a 2017 rokiem wskaźnik wzrostu gospodarczego Azji Południowo-Wschodniej będzie utrzymywał się na poziomie 5.5%. Wraz z rozwojem ekonomicznym pojawia się konieczność odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na energię. W reakcji na to wyzwanie kraje regionu wykazują coraz większe zainteresowanie rozwojem sektora nuklearnego. Pomimo, że obecnie na terenie Azji Południowo-Wschodniej nie ma czynnych elektrowni atomowych, większość państw chce postawić w nadchodzących latach na rozwój tego źródła energii. Indonezja, Malezja, Tajlandia i Wietnam planują zbudować w następnej dekadzie własne elektrownie jądrowe.

 

Wydarzenie, którego gospodarzem jest China Decision Makers Consultancy (CDMC) odbędzie się w dniach 5-6 grudnia w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Za współorganizację kongresu odpowiada World Nuclear Association (Światowe Stowarzyszenie Nuklearne).

 

Prezes Wietnamskiej Komisji Energii Atomowej, Vuong Huu Tan zapewnił opinię publiczną, że jego kraj uważnie przygląda się sytuacji w Japonii. Zadeklarował także chęć skorzystania przez Wietnam wyłącznie z „zaawansowanych technologii nuklearnych”. Wietnam jest obecnie w fazie planów budowy elektrowni, których docelowo ma powstać osiem.

 

Indonezja, pomimo start odniesionych wskutek tsunami z 2004 roku ma w planach zaspokajać 4% krajowego zapotrzebowania na energię za pośrednictwem technologii nuklearnych do 2025 r.

 

Rzecznik prasowy tajskiego rządu przyznał, że sytuacja w Japonii „może podnosić obawy” ale równie szybko dodał, że „żadna z tych kwestii nie jest nowością”. Tajlandia planuje do 2025 roku zainwestować w pięć elektrowni nuklearnych.

 

Indie natomiast, rozwijają własny program energii jądrowej. Oczekuje się że do 2020 roku potencjał energetyczny ze źródeł atomowych osiągnie tam poziom 14,600 MWe. Kraj ma ambicje zaspokajać 25 % swojego zapotrzebowania energetycznego dzięki atomowi do 2050 r.

 

Kongres Nuklearny Azji Pacyficznej 2013 (ANEC2013) skupia się na rynkach energii nuklearnej Azji Południowo-Wschodniej i Indii. Poruszane w trakcie wydarzenia tematy. tj. przepisy i regulacje w sektorze nuklearnym w regionie, rozwój strategiczny i planowanie energii atomowej, technologie, finanse i uwarunkowania prawne, czy analiza opłacalności przemysłu jądrowego mają moc skupiania ogromnej uwagi opinii publicznej.

W tym roku w wydarzeniu weźmie udział około 200 najznamienitszych gości w tym najbardziej znaczący światowi decydenci, włączając w to rządy, instytuty badawcze, spółki państwowe, firmy inżynierskie, konsultingowe, banki inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, dostawców technologii jądrowych, transport i logistykę, kancelarie prawne, firmy IT, i wiele innych.

 

Czekamy na Państwa w październiku!

 

Więcej informacji na stronie http://www.cdmc.org.cn/2013/anec/

Kontakt:

Seven Yang

Tel: +86 21 6840 7631

Email: seveny@cdmc.org.cn


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.