Krzysztof Sadłowski pokieruje PGE EJ 1

Rada nadzorcza PGE EJ 1 dokonała sporych zmian w zarządzie spółki. Krzysztof Sadłowski został wiceprezesem, pełniącym obowiązki prezesa spółki PGE EJ 1. Nowym wiceprezes spółki został Paweł Zaręba.

W skład zarządu wchodzi także dotychczasowa wiceprezes Agnieszka Serek, wiceprezesem przestała być natomiast Angelina Sarota.

Krzysztof Sadłowski posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w branży energetycznej.

W latach 2012-2014 członek zarządu Mostostal Warszawa, odpowiedzialny za zarządzanie spółką ze szczególnym uwzględnieniem obszaru rozwoju w dziedzinach przemysłu i energetyki. Zajmował się przede wszystkim przygotowywaniem oraz realizacją inwestycji, w tym budową nowych bloków energetycznych z obszaru energetyki konwencjonalnej, gazowo-parowej oraz odnawialnej.

Wcześniej, od 2009 roku sprawował w Mostostal Warszawa funkcję dyrektora Pionu Energetyki Zawodowej odpowiedzialnego m.in. za przygotowanie i realizację inwestycji, opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju Grupy Mostostal Warszawa, uwzględniającej sektor energetyczny, koordynację działań energetycznych w Grupie oraz nadzór nad funkcjonowaniem Pionu Energetyki.

Od 2007 do 2009 roku zastępca dyrektora generalnego w Izbie Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska (IGEiOŚ) w Warszawie, gdzie zajmował się m.in. przygotowywaniem i realizacją wspólnych przedsięwzięć członków IGEiOŚ, w tym: krajowych i zagranicznych inwestycji energetycznych oraz przedsięwzięć z obszaru ochrony środowiska, jak również pozyskiwaniem źródeł finansowania na realizację podjętych przedsięwzięć.

W latach 1990–2007 pracował w Zespole Elektrowni Ostrołęka, gdzie pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu ZEO - dyrektora generalnego, członka zarządu ZEO – dyrektora ds. technicznych i inwestycji oraz kierownika Wydziału Strategii i Rozwoju. W ramach pełnionych funkcji odpowiedzialny m.in. za całokształt funkcjonowania spółki, nadzór oraz kontrolę planowania, przygotowania i realizacji inwestycji wykonywanych dla ZEO S.A., jak również współpracę z podmiotami z branży energetycznej oraz świadczącymi usługi z zakresu planowania, projektowania, finansowania, realizacji inwestycji.

W przeszłości członek rad nadzorczych w spółkach zależnych Mostostal Warszawa, takich jak: Remak, Mostostal Kielce oraz Mostostal Puławy.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium Menedżerskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył cykl seminariów menedżerskich organizowanych przez Polish Institute of Management  oraz Akademię Negocjacji w Centrum Kreowania Liderów.

 

 

Paweł Zaręba jest od ponad 20 lat związany z branżą energetyczną. Posiada szerokie kompetencje związane z kierowaniem projektami budowy bloków węglowych czy gazowo-parowych.

Od listopada 2015 r. zatrudniony w PGE EJ 1 na stanowisku Engineering Manager. Wcześniej związany z Polimex Projekt Opole, gdzie pełnił obowiązki dyrektora technicznego dla projektu Opole – budowa opalanych węglem bloków 4 i 5 o mocy 2 x 920 MWe. W latach 2012–2015 Project Engineering Manager w SNC-Lavalin Polska, gdzie odpowiadał za nadzór takich projektów jak budowa ciepłowniczego bloku parowo-gazowego w Ursusie, czy projekty elektrowni parowo-gazowej w Taszkiencie i we Włocławku. W spółce Polskie LNG w latach 2007-2012 odpowiedzialny za nadzór nad technologiczno – mechaniczną stroną kontraktów na budowę terminala LNG. 

Przez 3 lata (2004-2007) pracował jako kierownik projektu w Przedsiębiorstwie Handlu Zagranicznego Bartimpex, gdzie m.in. kierował kontraktami na budowę tłoczni gazu na rurociągu jamalskim w Polsce. Doświadczenie zawodowe w sektorze energetycznym zdobywał także w takich spółkach i instytucjach jak Przedsiębiorstwo Branżowe Gazownia Serwis, ABB Zamech Gazpetro, ABB Zamech, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowe PROMET, SHELL Polska, SHELL GAZ, Narodowa Agencja Poszanowania Energii czy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Gospodarki Energetycznej.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, posiada stopień dr inż. nauk technicznych w zakresie mechaniki.

Poprzedni prezes PGE EJ 1 - Jacek Cichosz - zrezygnował kilka dni temu z tej funkcji. Cichosz w zarządzie PGE EJ 1 zasiadał od 1 lutego 2014 r.

PGE EJ 1 jest spółką celową, która odpowiada za bezpośrednie przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

70 proc. akcji spółki należy do PGE a po 10 proc. jest w rękach grup Enea, KGHM Polska Miedź oraz Tauron Polska Energia.

 

źródło: WNP.PL

 


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.