ME: projekcje kontraktów różnicowych dla atomu nie do przyjęcia

Projekcje finansowania budowy elektrowni jądrowych, które zostały mi przedstawione w zakresie mechanizmu różnicowego są z ekonomicznego punktu widzenia dla mnie, jako odpowiedzialnego za energetykę, nie do przyjęcia. Dlatego, że są zbyt kosztowne - stwierdził Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

- Problem jest taki, że w tej chwili wszyscy są gotowi inwestować w energetykę jądrową, jeśli zapewni im się gwarancje rentowności. Jeżeli mówimy o rynku i w ten rynek mamy wprowadzać odbiory, które będą miały 100 proc. gwarancję rentowności, to znaczy, że tak naprawdę rynku nie będzie - dodawał minister Krzysztof Tchórzewski w kuluarach Okrągłego Stołu Energetycznego, który odbył się 15 czerwca br. w Warszawie.

Minister energii został zapytany, czy na tym etapie widzi zawieszenie projektu budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

- Powinniśmy być gotowi do jego rozpoczęcia, ale w takiej sytuacji, kiedy to będzie optymalnie sfinansowane, żeby energia jądrowa w Polsce z punktu widzenia odbiorcy nie była za droga - skomentował minister Krzysztof Tchórzewski.

źródło: wnp.pl


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.