Naimski: W Polsce powinny powstać elektrownie jądrowe o mocy 6 tys. MW

Plany wybudowania w Polsce docelowo elektrowni jądrowych o mocy 6 tys. MW powinny zostać zrealizowane. To zadanie dla kolejnych rządów i parlamentów - mówi Piotr Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister gospodarki.

- Plany przewidują wybudowanie w Polsce docelowo elektrowni jądrowych o mocy 6 tys. MW. Po dodatkowych konsultacjach te zamiary powinny zostać zrealizowane. To jest przedsięwzięcie, które poza energią daje gospodarce możliwość wdrożenia nowych wysokich standardów wykonawstwa i organizacji i sprawdza stabilność państwa - mówi Piotr Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister gospodarki.

Podkreśla, że to zadanie musi być kontynuowane przez kilka następnych rządów i parlamentów.

W opinii Piotra Naimskiego udział energii nuklearnej w miksie energetycznym na poziomie kilkunastu procent to jest właściwa skala.

- Bez względu na to, jak potoczy się projekt nuklearny w Polsce, nasz kraj będzie bronił obecności tego źródła energii na forum Unii Europejskiej. To także ma znaczenie dla regionu, który wiąże spore nadzieje z energetyką nuklearną – dodaje Konrad Szymański, były eurodeputowany PiS, obecnie ekspert tej partii ds. energetycznych.

źródło: wnp.pl


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.