Nowe wyzwania i możliwości w chińskiej energetyce jądrowe – IX Nuclear Energy Congress 2013 odbędzie się w Pekinie

Chiny zamierzają zwiększyć swoją niezależność energetyczną, czyli zmniejszyć import energii oraz zależność od paliw kopalnych. Władze postrzegają energetykę jądrową, jako środek do osiągnięcia obu celów. Do 2015 roku, Chiny mają zamiar zwiększyć udział zużycia energii z paliw niekopalnych o 11,4 procent.

 Konferencja, zorganizowana przez China Makers Consultancy (CDMC), odbędzie się 15-17 maja w Pekinie w Chinach.

Chiny postanowiły ponownie uruchomić swój program jądrowy po półtorarocznym zastoju. Do 2015 roku mają zamiar wybudować „jedynie kilka” elektrowni jądrowych, aby móc wprowadzić nowe standardy bezpieczeństwa. Pekin zawiesił zatwierdzenie kilku nowych projektów jądrowych w marcu zeszłego roku w następstwie kryzysu w elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi w Japonii i rozpoczął wielki przegląd swoich praktyk bezpieczeństwa. Chiny są jednym z najbardziej aktywnych państw pod względem budowy nowych elektrowni jądrowych - ponad 40 procent konstruowanych obecnie reaktorów znajduje się właśnie w Chinach. Przejście na technologię trzeciej generacji będzie korzystne dla napędu przemysłu jądrowego. Pekin oświadczył, że nowe projekty jądrowe będą musiały zastosować się do „nowych restrykcyjnych standardów bezpieczeństwa na świecie” i zaledwie kilka nowych projektów zostanie zatwierdzonych w ramach obecnego pięcioletniego planu, który trwa do 2015 roku. Według oceny rządu wydanej w październiku koszt modernizacji obiektów jądrowych w Chinach i dostosowania ich do standardów międzynarodowych wyniesie 80 bilionów RMB (12, 8 bilionów dolarów).

China Nuclear Energy Congress 2013 (CNEC) jest doroczną regionalną konferencją, która skupia liderów ze wszystkich dziedzin w zakresie energii jądrowej. Z ponad 2000 uczestnikami, konferencja CNEC wyrosła na jedno z wiodących wydarzeń światowej energetyki jądrowej, przyciągając również nowych liderów rynku. 2013 będzie kolejnym ważnym rokiem dla chińskiego przemysłu jądrowego. Po zdobyciu doświadczenia po katastrofie w Fukushimie Chiny ponownie uruchamiają program energii jądrowej!

 

Dołącz do nas i spotkaj się z następującymi podmiotami:

 

Urzędnikami rządowymi i grupami energetycznymi

Międzynarodowymi stowarzyszeniami

Naukowcami i organizacjami badawczymi

Dostawcami reaktorów

Producentami sprzętu i wyposażenia

Firmami Front-end

Firmami Back-end

Spółkami logistycznymi i transportowymi

Firmami konsultingowymi

Kancelariami prawnymi

Firmami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi

Bankami, instytucjami finansowymi

Dostawcami rozwiązań IT

 

Więcej informacji na stronie http://www.cdmc.org.cn/2013/cnec/

Kontakt:

Mia Chen

Tel: +86 21 6393 1899 Ext 2045

Email: miach@cdmc.org.cn

 

China Decision Makers Consultancy (CDMC) prowadzi swoją działalność w Singapurze, na Filipinach, w Szanghaju oraz Pekinie i jest najstarszym, najpotężniejszym i niezależnym organizatorem konferencji.

Przez lata CDMC Events poczyniła znaczące osiągnięcia i wytworzyła zespół 240 utalentowanych profesjonalistów, którzy pracują nad inicjowaniem spotkań, pozycjonowaniem spotkań, projektowaniem produktu, kanałami marketingowymi.

 

 


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.