Nuklearna współpraca polsko-francuska.

Polskie Towarzystwo Nukleoniczne (PTN) i Francuskie Towarzystwo Energii Jądrowej (SFEN) podpisały na 5 lat porozumienie o współpracy w dziedzinie techniki nuklearnej.
 

Do podpisania porozumienia doszło 28 listopada 2013 r. w Warszawie, w siedzibie Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej. Ogólnym celem tego porozumienia, jak podano w komunikacie, jest postęp naukowo-techniczny w energetyce jądrowej. Natomiast prozumienie przewiduje w szczególności wymianę informacji na temat konferencji i seminariów organizowanych przez każde z towarzystw oraz kontakty między różnymi zespołami specjalistów, młodych profesjonalistów i studentów. Zakłada również wymianę tekstów i artykułów między wydawnictwami PTN : „Postępy Techniki Jądrowej” i SFEN „Revue Générale Nucléaire”.
Cele i program działania obu towarzystw są wyjątkowo zbieżne, a istniejąca istotna różnica w skali dokonań i obszaru zainteresowań, pozwoli nam skorzystać z bogatych doświadczeń zdobytych we Francji a tym samym przyczynić się do optymalizacji procesu rozwoju energetyki jądrowej w Polsce – powiedział Zbigniew Zimek, prezes PTN.

- W naszych Towarzystwach jest wielu naukowców. Porozumienie pozwoli jeszcze lepiej wykorzystywać dynamizm i wysoki poziom prac prowadzonych przez nich w Polsce i we Francji, i będzie sprzyjać wymianie myśli i postępowi w sektorach kształtujących energetykę jądrową jutra.- stwierdził Dominique Minière, prezes SFEN.

Autor: Ireneusz Chojnacki
Źródło: WNP.PL


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.