PGE: cztery oferty na atomowego inżyniera kontraktu.

17 lutego 2014 r. czterech wykonawców złożyło oferty w przetargu publicznym na Inżyniera Kontraktu, realizowanym przez PGE EJ 1 - poinformowała spółka.

W prowadzonym przez PGE EJ 1 w trybie negocjacji z ogłoszeniem przetargu publicznym pn. „Świadczenie przez Doradcę Technicznego (ang. Owner’s Engineer) usług doradztwa technicznego w procesie inwestycyjnym związanym z budową przez PGE EJ 1 Sp. z o.o. pierwszej polskiej elektrowni jądrowej o mocy ok. 3000 MW”, w dniu 17 lutego 2014 r. oferty złożyło czterech wykonawców: AMEC Nuclear UK Ltd; Exelon Generation Company, LLC; konsorcjum firm: Mott MacDonald Limited, AF-Consult Ltd. i konsorcjum firm: URS Polska sp. z o.o. Tractebel Engineering S.A.

PGE EJ 1 poinformowała, że komisja przetargowa przystąpiła do badania i oceny złożonych ofert oraz, że planuje wybór wykonawcy w przedmiotowym postępowaniu w III kwartale 2014 roku

PGE EJ 1 podała, że Inżynier Kontraktu stanowić będzie integralną część organizacji Inwestora (PGE EJ 1) wspierając go w przygotowaniu i realizacji projektu budowy elektrowni jądrowej. Wybrany wykonawca wspierać będzie spółkę w realizacji zadań i wypełnianiu obowiązków w stosunku do dostawcy technologii reaktora/głównego wykonawcy EPC (Engineering Procurement Construction) oraz pozostałych wykonawców kluczowych prac.

Zakres prac przewiduje cztery główne obszary współpracy: udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania zintegrowanego, w szczególności w zakresie wyboru dostawcy technologii reaktora oraz głównego wykonawcy EPC; zarządzanie projektem, jakością i bezpieczeństwem oraz rozwój kompetencji własnych Inwestora; nadzór nad realizacją inwestycji oraz uzyskiwanie wymaganych zezwoleń (m.in. dozoru jądrowego) i pozwoleń; zarządzanie łańcuchem dostaw i kontraktami.

"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że inwestor wstępnie chciał przeznaczyć na ten cel 1,25 mld zł. Tymczasem złożone oferty zaczynają się od 1,6 mld zł.
Źródło: WNP.PL
Autor: Ireneusz Chojnacki


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.