PGE EJ zaczyna spotkania z potencjalnymi partnerami, wnp.pl

Aleksander Grad, prezes zarządu PGE Energia Jądrowa (PGE EJ), poinformował, że od 18 września b.r. zaczynają się spotkania z potencjalnymi partnerami do budowy elektrowni jądrowej. Ich powód to zmiana podejścia PGE EJ do atomowych postępowań przetargowych.

Od pewnego czasu wiadomo, że PGE Energia Jądrowa chce planowane do niedawna jako odrębne główne postępowania przetargowe dotyczące budowy pierwszej elektrowni jądrowej 3000 MW połączyć w jedno zintegrowane postępowanie. Rozmowy informacyjne z potencjalnymi partnerami ruszają.

- To będą rozmowy z naszymi potencjalnymi partnerami, czyli z tymi z którymi do tej pory te rozmowy się toczyły. Od jutra zaczynają się spotkania, z tymi którzy mogą być dostawcą technologii, którzy mogą być partnerem strategicznym, czyli to będzie kilkanaście podmiotów, z którymi się spotkamy w ciągu trzech najbliższych tygodni – mówi Aleksander Grad, prezes PGE EJ.

PGE EJ w ramach postępowania zintegrowanego chce szukać grup firm, czy konsorcjów, które w jednym podejściu zaproponują właśnie m.in. dostawcę technologii, generalnego wykonawcę i partnera strategicznego. PGE EJ chce wyjaśnić rynkowi jak to widzi.

- To będą spotkania informacyjne, podczas których przedstawimy naszą propozycję podejścia do tego procesu zintegrowanego, gdzie chcemy powiedzieć dlaczego tak robimy i jak to chcemy robić. Chcemy też przedstawić czego będziemy oczekiwali od potencjalnych partnerów, to żeby oni też sami łączyli się w grupy firm, które będą w stanie cały zakres postępowania zintegrowanego pokryć – mówi Aleksander Grad.
Źródło: wnp.pl
Autor: Ireneusz Chojnacki


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.