PGE EJ1 szykuje się do startu postępowania zintegrowanego dla elektrowni jądrowej

PGE kontynuuje przygotowania do budowy pierwszej w kraju elektrowni jądrowej. Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", inwestor wysłał do potencjalnych wykonawców tzw. formularze deklaracji.

 
PGE spodziewa się w niedługim czasie, że konsorcja firm zainteresowanych udziałem w postępowaniu zintegrowanym, odeślą wypełnione deklaracje, na podstawie których zostaną rozesłane zaproszenia. Będzie to formalny start postępowania zintegrowanego, którego można się spodziewać na przełomie 2015 i 2016 roku.

 

Cytowany przez „Puls Biznesu” Jacek Cichosz, prezes PGE EJ1. PGE nie ujawnił jednak, do kogo wysłało formularze deklaracje.

Wśród działań podejmowanych przez firmę prezes PGE EJ1 wymienia złożenie do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wraz z Kartą Informacyjną Przedsięwzięcia, przygotowania do uruchomienia badań lokalizacyjnych i środowiskowych. W najbliższym czasie ma zostać również uruchomiony szereg postępowań przetargowych dla wykonawców tych badań. Na finiszu są też przygotowania do uruchomienia postępowania zintegrowanego.

Postępowanie zintegrowane to rodzaj złożonego przetargu, w którym ma być wyłonione konsorcjum firm, które będzie odpowiedzialne m.in. za wybór technologii, budowę, uruchomienie i finansowanie budowy elektrowni.

Uruchomienie, przeprowadzenie i rozstrzygnięcie tego postępowania to jedno z zadań PGE EJ1, spółki odpowiedzialnej za budowę pierwszej polskiej elektrowni atomowej.

Spółka PGE EJ 1, odpowiedzialna jest za przygotowanie i wybudowanie elektrowni jądrowej o mocy ok. 3000 MW. Według harmonogramu, właściwa budowa pierwszego bloku powinna ruszyć w 2020 r. W 2014 roku PGE podpisała z Tauronem, Eneą i KGHM umowę w sprawie objęcia przez te firmy łącznie 30 proc. udziałów w spółce celowej PGE EJ1.

źródło: wnp.pl


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.