PGE: krótka lista na doradztwo za miliard.

Na krótkiej liście potencjalnych doradców PGE przy budowie elektrowni atomowej znalazło się konsorcjum firm Scott Wilson Polska i Tractebel Engineering, a poza nim Exelon Generation Company, LLC i Amec Nuclear UK Ltd. PGE szacowała wcześniej, że to zamówienie może być warte 1,125 mld zł.
 
Na początku tego roku PGE EJ1 ogłosiła przetarg na wybór inżyniera kontraktu, który ma doradzać firmie od strony technicznej przy budowie elektrowni jądrowej o mocy około 3000 MW. Zwycięzca postępowania, jak szacowała PGE ogłaszając przetarg, ma dostać zamówienie na 10 lat o szacunkowej wartości około 1,25 mld zł. 

W ramach tego postępowania przetargowego prowadzonego w trybie negocjacji z ogłoszeniem w III kwartale 2011 roku na tak zwanej „krótkiej liście” znalazło się trzech wykonawców. Było to konsorcjum firm Scott Wilson Polska i Tractebel Engineering, a poza nim Exelon Generation Company, LLC i Amec Nuclear UK Ltd. Kandydatów na inżyniera kontraktu PGE ujawniła w sprawozdaniu zarządu z działalności grupy za III kwartał 2011 roku. Zakończenie tego przetargu i wybór inżyniera kontraktu planowane są w I półroczu 2012 roku. 

Poza przetargiem na inżyniera kontraktu PGE EJ1 prowadzi też inny ważny przetarg, bo dotyczący badań lokalizacyjnych i środowiskowych związanych z budową elektrowni atomowej. 

PGE ujawniła, że w ramach tego postępowania PGE EJ1 wysłała zaproszenie do składania ofert wstępnych do Enercon Services Inc.; konsorcjum firm: Tractebel Engineering, Poyry Finland Oy, Scott Wilson Polska oraz do konsorcjum firm: WorleyParsons Nuclear Services JSC, WorleyParsons International Inc., WorleyParsons Group Inc. 

Ten przetarg, według wcześniejszych informacji PGE, miałby zakończyć się w IV kwartale tego roku, a zamówienie, jak wynikało z szacunków PGE w momencie ogłaszania przetargu, może być warte około 120 mln zł. 

Źródło: wnp.pl
Autor: Ireneusz Chojnacki

 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.