Polski Kongres Gospodarczy – podsumowanie

Zakończył się pierwszy Polski Kongres Gospodarczy. Zgromadził on około 1300 uczestników i 200 panelistów, wśród których znaleźli się liderzy kluczowych sektorów polskiej gospodarki, osobistości świata polityki, regulatorzy, a także przedstawiciele administracji publicznej i nauki.

W dniach od 6 do 8 marca, przez trzy dni intensywnej wymiany wiedzy i doświadczeń poruszono ponad 35 tematów, dotyczących sektorów kluczowych dla rozwoju polskiej gospodarki – energetyki, telekomunikacji, finansów, środowiska emitentów giełdowych.

Polski Kongres Gospodarczy zainaugurował wykład Lecha Wałęsy, Prezydenta RP w latach 1990-95. Gość honorowy podkreślił w nim, że "żadne pokolenie nie miało takiej szansy, ale trzeba zaktualizować programy i struktury, które zagwarantują mądry rozwój". Właśnie w duchu budowania nowoczesnej i konkurencyjnej polskiej gospodarki przebiegały wszystkie panele 
w ramach Kongresu oraz czterech wydarzeń towarzyszących: XV Międzynarodowej Konferencji Energetycznej EuroPower, III Banking Forum, XII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów oraz VI Kongresu Spółek Giełdowych.

W ramach poszczególnych paneli dyskutowano m.in. o wyzwaniach stojących przed polskimi bankami i całą polską gospodarką w kontekście kryzysu zadłużeniowego w strefie euro, barierach administracyjnych, prawnych i finansowych, które ograniczają rozwój nowoczesnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, a także głośnej w ostatnich dniach sprawie przyszłości energii atomowej w Polsce. Zastanawiano się też nad bezpieczeństwem bezgotówkowych transakcji bankowych oraz poruszano kwestie sporne, związane z regulacjami prawnymi w sektorze energetycznym.

Polski Kongres Gospodarczy to także Wielka Gala Gospodarki, podczas której uhonorowano osoby i przedsięwzięcia, szczególnie wyróżniające się w swojej dziedzinie w ostatnim roku. Nagrodę specjalną za zasługi dla polskiej gospodarki otrzymał Lech Wałęsa.Kryształowa Antena i tytuł Człowieka Roku przyznane zostały Pani Magdalenie Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zaśZłota Antena w kategorii Wydarzenie Roku powędrowała do Pana Zygmunta Solorza-Żaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat. Tego wieczoru wyróżniono też osobistości i firmy, najlepsze praktyki biznesowe, rozwiązania, a także produkty 
i usługi służące wzrostowi konkurencyjności biznesu i gospodarki, wręczając statuetki Złotych Anten Świata Telekomunikacji, Kryształowych Anten Świata Mediów oraz Statuetki Liderów Świata Bankowości.

FOT: http://www.polskikongresgospodarczy.pl/


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.