Polsko-francuskie rozmowy jądrowe

Prezes Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) Andrzej Przybycin przyjął 13 kwietnia br. ambasadora Francji w Polsce - Pierra Buhlera. Tematem spotkania była kontynuacja współpracy między instytucjami francuskimi a PAA w zakresie bezpieczeństwa jądrowego.

Strona francuska potwierdziła swoje zaangażowanie w przekazywanie stronie polskiej swojej wiedzy i doświadczeń w bezpiecznym wykorzystaniu energii jądrowej.

Uczestnicy rozmowy podkreślili owocność dotychczas zrealizowanych projektów współpracy między PAA i francuskim dozorem jądrowym - Autorité de sûreté nucléaire - ASN.

Andrzej Przybycin zaznaczył, że Francja jest jednym z głównych partnerów zagranicznych PAA w działaniach na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa ludzi i środowiska w kontekście wykorzystania promieniowania jonizującego oraz podkreślił, że liczy na kontynuację dotychczasowej współpracy.

Prezes PAA potwierdził zaproszenie do złożenia rewizyty w Polsce przez francuski urząd dozoru jądrowego ASN. Z kolei ambasador Pierr Buhler zaprosił prezesa PAA do zapoznania się z działającym we Francji laboratorium służącym przygotowaniu podziemnego składowiska zapewniającego bezpieczne składowanie odpadów promieniotwórczych.

źródło: wnp.pl


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.