Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią, elektrownia-jadrowa.pl

„Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią” to tytuł ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej na temat energetyki jądrowej, którą Ministerstwo Gospodarki rozpoczyna 29 marca 2012.

Kampania jest odpowiedzią na oczekiwania 94% Polaków – jak wynika z badań przeprowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC – którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat produkcji energii elektrycznej z atomu i elektrowni jądrowej, która ma zostać wybudowana w Polsce. Koszt kampanii wyniesie 18 286 414 mln zł.

Badania MillwardBrown SMG/KRC wskazują, że Polacy są zainteresowani poszerzeniem wiedzy w zakresie energii jądrowej i uważają, że rzetelna kampania informacyjna jest konieczna. To co w szczególności budzi zainteresowanie to kwestie składowania odpadów radioaktywnych, wpływu siłowni na środowisko naturalne, a także życie i zdrowie człowieka.

Celem MG, które odpowiada za przeprowadzenie kampanii jest to, aby rzetelne informacje na temat energetyki jądrowej dotarły do jak największej grupy Polaków poprzez telewizję, radio, Internet i prasę drukowaną. Jednym z założeń jest pokazanie nieznanych większości z nas interesujących faktów, które zachęcą do dalszego poszerzania wiedzy i szukania kolejnych informacji. Platformą, którą to umożliwi ma być portal internetowy www.poznajmyatom.pl. Działania kampanii będą skierowane również do społeczności lokalnych terenów branych pod uwagę jako lokalizacja dla
pierwszej w Polsce siłowni jądrowej.

Zgodnie z hasłem kampanii, chcemy rozmawiać o Polsce z energią. Chcemy, aby nasza kampania charakter żywego dialogu ze społeczeństwem. Pragniemy poznać obawy Polaków i rozwiać mity na temat energetyki jądrowej. Wierzymy, że kiedy Polacy dowiedzą się więcej na jej temat, przestanie ona budzić tak duże emocje – wyjaśnia Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanna Trojanowska.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.