„Rolls Royce i Areva zacieśniają współpracę w przemyśle jądrowym”, Dariusz Ciepiela, wnp.pl

Rolls-Royce, oraz Areva podpisały 11 marca br. umowę o pogłębieniu współpracy w zakresie projektów obiektów jądrowych.

W podpisaniu umowy w Królewskiej Akademii Inżynierii (Royal Academy of Engineering) wziął udział Lord Green, minister do spraw handlu i inwestycji Wielkiej Brytanii. 

Dwie firmy zgodziły się na współpracę, polegającą na dostawie nowych projektów nuklearnych dla reaktora EPR firmy Areva. Umowa ta wpisuje się w proces coraz bardziej zaawansowanej współpracy pomiędzy firmami, która rozpoczęła się w 2008 r. Umowa obejmuje produkcję złożonych komponentów dla elektrowni jądrowych i jest kolejnym krokiem w kierunku sprostania zapotrzebowaniu na pierwsze reaktory jądrowe w Wielkiej Brytanii od czasów zakończenia budowy elektrowni Sizewell B w 1995 r. 

- Mamy doskonałe relacje z Arevą, co znajduje odzwierciedlenie w tej umowie. Z 50-letnim doświadczeniem w energetyce jądrowej i szerokim łańcuchem dostaw możemy podzielić się naszą wiedzą ekspercką z korzyścią dla programu budowy obiektów jądrowych. Będzie to korzystne dla Wielkiej Brytanii i wzmocni potencjał eksportowy w tym szybko rozwijającym się sektorze - powiedział sir John Rose, prezes Rolls-Royce’a. 

Rolls-Royce posiada znaczącą bazę umiejętności z zakresu energetyki jądrowej, z dużym certyfikowanym systemem zarządzania łańcuchem dostaw. Grupa wspiera wiele kluczowych faz programu nuklearnego, włączając w to doradztwo dla rządów i operatorów, ekspertyzy z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw oraz wsparcie inżynieryjne na etapie projektów technicznych i produkcji. Grupa dostarcza również kluczowe elementy dla bezpieczeństwa w energetyce jądrowej oraz systemy kontrolne dla wszystkich 58 czynnych elektrowni jądrowych we Francji i ponad 50 innych w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, a także na innych rynkach. 

Roczne przychody Rolls Royce w 2010 r. wyniosły 10,8 miliarda funtów, z czego ponad połowa to przychody z usług. Firma ogłosiła, że jej portfel zamówień do 31 grudnia 2010 r. miał wartość 59,2 miliarda funtów, co daje dobre perspektywy rozwoju w przyszłości. 
Rolls-Royce zatrudnia 39 tys. pracowników w 50 krajach. 

Rollls-Royce dostarcza szeregu rozwiązań, które mają zastosowanie w całym cyklu jądrowym - od pomysłu poprzez utrzymanie technologii i przedłużenie jej żywotności. Z doświadczeniem w energetyce jądrowej, które obejmuje produkcję poszczególnych elementów, licencjonowanie, zarządzanie projektami i łańcuchem dostaw oraz światowej klasy inżynierię, firma pozostaje kluczowym graczem w przemyśle jądrowym od ponad 50 lat. 

Mając za sobą ponad 40 lat doświadczeń pracy w 104 reaktorach jądrowymi na całym świecie Rolls-Royce należy do liderów w dostarczaniu kontrolno- pomiarowych systemów bezpieczeństwa. Cyfrowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa I&C mają uprościć działania i zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.