Siedem firm na konferencji jądrowej PGE, Ireneusz Chojnacki, wnp.pl

Z zaproszenia PGE na konferencję dla dostawców technologii reaktora jądrowego skorzystało siedem firm. Dzisiaj i jutro będą mogły zapoznać się z oczekiwaniami PGE.

Dzisiaj rozpoczęła się zorganizowana przez PGE dwudniowa konferencja dla dostawców technologii reaktora jądrowego, która odbywa się w związku z zapowiedzianym jeszcze na ten rok ogłoszeniem przez PGE przetargu na dostawcę reaktora.

Z zaproszenia PGE skorzystały nie tylko widocznie aktywne w Polsce spółki, jak Areva, Westinghouse i Toshiba, która jest większościowym udziałowcem Westinghouse, czy GE Hitachi. W konferencji biorą także udział Korea Electric Power Corp. (Kepco), Mitsubishi, Atomic Energy of Canada Limited (AECL) oraz Atmea, która jest joint venture Arevy i Mitsubishi.

Celem odbywającej się w Warszawie konferencji jest m.in., jak informowała kilka dni temu PGE, rozpoznanie rynku dostawców technologii reaktora, zebranie informacji na temat oferowanych rozwiązań oraz przedstawienie potencjalnym dostawcom wiedzy na temat priorytetów polskiego programu energetyki jądrowej, wśród których kluczowe dotyczą bezpieczeństwa jądrowego, jakości, warunków i terminów realizacji prac.

FOT: acobox.com


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.