Spotkanie MG z samorządami ws. elektrowni jądrowej

Omówienie działań podejmowanych przez PGE, inwestora pierwszej polskiej elektrowni jądrowej w regionie potencjalnych lokalizacji inwestycji było głównym tematem spotkania sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Anny Nemś z przedstawicielami samorządów lokalnych.

 
W trakcie spotkania omówiono sytuację dotyczącą realizacji inwestycji w kontekście rozwoju gospodarczego trzech pomorskich gmin Choszczewa, Gniewina oraz Korkowa. Przedyskutowano również możliwości pogłębienia dotychczasowej współpracy. Wyznaczone zostały ponadto dalsze etapy działań związanych z jej rozwojem.
W spotkaniu, udział wzięli między innymi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wiceminister skarbu państwa Wojciech Chmielewski, wójt Choczewa Wiesław Gębka, wójt Gniewina Zbigniew Walczak, wójt Krokowa Henryk Doering oraz przedstawiciele PGE EJ1 i PGE S.A.

Z przekazanych na początku sierpnia br. przez PGE EJ 1 informacji wynika, że w 2016 r. planowane jest rozpoczęcie badań lokalizacji w pełnym zakresie, w 2017 r. nastąpić ma wskazanie preferowanej lokalizacji i rozpoczęcie opracowywania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko oraz raportu lokalizacyjnego. Uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji elektrowni spodziewane jest w 2019 r. 

 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.