Strategiczne partnerstwo AREVY z IBERDROLA RENEWABLES w ramach projektu budowy morskich farm wiatrowych we Francji

AREVA, francuski koncern energetyczny, który w Polsce ubiega się o kontrakt na dostawę technologii jądrowej do pierwszej tego rodzaju siłowni, podpisał porozumienie o współpracę (MoU) z firmą Iberdrola Renewables w ramach realizacji projektu budowy morskich farm wiatrowych na wybrzeżu francuskim. Firmy w pierwszej fazie przetargu będą ubiegać się o kontrakt w dwóch z pięciu stref branych pod uwagę w projekcie.  Projekt ten stanowi odpowiedź na rządowe plany, których celem jest osiągnięcie 6 GW mocy do 2020 roku.

W ramach podpisanego porozumienia AREVA będzie odpowiedzialna za dostarczenie turbin wiatrowych, których instalacją oraz rozbudową zajmie się firma Iberdrola Renewables – światowy lider energetyki wiatrowej, realizujący tego rodzaju projekty w całej Europie. AREVA, to trzecia, co do wielkości firma w Europie specjalizująca się w sektorze energetyki wiatrowej.  Produkowana przez nią turbina M5000 o mocy 5 MW jest podstawą portfela zamówień na w sumie 600 MW, z potwierdzonym poparciem najważniejszych europejskich banków. Oferowana przez nią sprawdzona technologia oraz już zainstalowana podstawa, która do 2013 roku będzie mogła pomieścić 120 turbin dowodzą, że firma AREVA jest w stanie dostarczyć rozwiązania szyte na miarę w tym wypadku francuskiego rynku energetyki wiatrowej. 

Keith Anderson, dyrektor generalny departamentu morskiej energetyki wiatrowej firmy Iberdrola, powiedział: “Działalność w sektorze morskiej energetyki wiatrowej stanowi dla nas strategiczny obszar rozwoju. W chwili obecnej pracujemy nad realizacją projektów w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. AREVA, dzięki silnej europejskiej pozycji oraz widocznej obecności w sektorze morskich turbin wiatrowych, jest doskonałym partnerem do realizacji tego rodzaju projektów.”

Anil Srivastava, dyrektor generalny AREVA Renewables zadeklarował, że: 
“AREVA jest całkowicie oddana realizacji ambitnych projektów, takich jak budowa morskich farm wiatrowych na wybrzeżu francuskim, dzięki którym może dzielić się swoim technologicznym doświadczeniem i dostarczać 5MW-atowe turbiny wiatrowe. Ponadto, partnerstwo z firmą Iberdrola, światowym liderem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii jest kluczowe dla naszego dalszego rozwoju, a także szansą na ekspansję tak przemysłową jak i ekonomiczną.”

Iberdrola Renewables to największa na świecie firma energetyczna, specjalizująca się w sektorze energii wiatrowej, działająca w 23 krajach i posiadająca ponad 12 800 MW mocy wytwórczych oraz 60 000 MW w fazie projektowej.  Iberdrola posiada 10 000 MW mocy w całej Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, w której realizuje projekt Argyll Array o mocy 1 800MW (Szkocja). Wraz z firmą Vattenfall Iberdrola Renewables uzyskała zgodę na realizację kolejnego wzdłuż wybrzeża Norfolk, w Północnej Anglii, o mocy 7 200 MW.

AREVA dostarcza nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań do produkcji energii.  Jej wieloletnie doświadczenie oraz nacisk, jaki kładzie na kwestie związane z bezpieczeństwem, wiarygodnością oraz etyką biznesu wytyczają całkowicie nowe standardy oraz jakość współpracy.  Firma AREVA rozwija intensywną działalność w zakresie energii odnawialnej – wiatrowej, biomasy, biogazu, słonecznej i wodorowej. Jest również jednym ze światowych liderów produkujących energię nuklearną. Jej doświadczenie sięga lat 70. AREVA posiada technologie na całym cyklu paliwa jądrowego: od kopalni uranu, poprzez chemię, wzbogacanie i produkcję paliwa, konstrukcję reaktorów, przetwarzanie zużytego paliwa i gospodarkę odpadami. Swoje rozwiązania realizuje zarówno w Europie, Azji jak i na kontynencie amerykańskim. Firma AREVA rozwija intensywną działalność w zakresie energii odnawialnej – wiatrowej, biomasy, biogazu, słonecznej i wodorowej.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.