Targi World Nuclear Exhibition 2016

Kolejna edycja targów World Nuclear Exhibition odbędzie się latem

od 28 do 30 czerwca 2016 r. w Centrum Wystawowym Paris Le Bourget – w hali 2B

Po sukcesie pierwszej edycji kolejna sesja targów World Nuclear Exhibition (WNE) odbędzie się od 28 do 30 czerwca 2016 r. w Centrum Wystawowym Paris Le Bourget, w hali 2B. Tegoroczna edycja salonu będzie większa (powierzchnia ekspozycyjna wzrośnie o ponad 50%) i bardziej międzynarodowa. Organizatorzy spodziewają się przybycia ponad 10 000 profesjonalistów z całego świata.

Organizowane co dwa lata wydarzenie o charakterze międzynarodowym jest skierowane na biznes i gromadzi przedstawicieli wszystkich gałęzi branży. Głównym celem targów jest stworzenie profesjonalistom z sektora nuklearnego możliwości zaprezentowania ich know-how, wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy, znalezienia nowych dostawców oraz rozwijania działalności eksportowej.

Tematem przewodnim 2. edycji targów jest «Cywilny przemysł jądrowy w światowym miksie energetycznym». Wydłużenie czasu funkcjonowania i utrzymania istniejących elektrowni jądrowych, nowe projekty i technologie przyszłości, cykl  paliwowy, finansowanie, kształcenie zawodowe i podnoszenie kwalifikacji… - wszystkie te kluczowe zagadnienia będą poruszane podczas wydarzeń towarzyszących organizowanych w ramach targów WNE 2016: ceremonii wręczenia nagród, debat okrągłostołowych, warsztatów organizowanych przez wystawców połączonych z sesjami networkingu, spotkań biznesowych, różnych animacji i wizyt technicznych.

Nowości edycji 2016…

Innowacje i technologie w centrum zainteresowania targów

Branża nuklearna jest sektorem zaawansowanych technologii, w którym badania i innowacje odgrywają kluczową rolę. Podczas drugiej edycji targów WNE organizatorzy postanowili docenić firmy, które działają na rzecz rozwoju branży, proponując programy promujące ich działalność  :

  • Innovation Planet » -  wydarzenie dedykowane młodym, innowacyjnym przedsiębiorstwom z całego świata,
  • Konkurs innowacji, którego zwieńczeniem będzie ceremonia wręczenia nagród,
  • Meet the Experts » - nieformalne dyskusje z ekspertami.

Kształcenie zawodowe i zatrudnienie w centrum zainteresowania targów

Na wzór « Business opportunities » z roku 2014 zostaną zaproponowane sesje krajom sygnalizującym potrzebę zawodowych szkoleń. W miarę jak branża wyraża coraz częściej zapotrzebowanie na wysokiej klasy fachowców, nie zawsze łatwo ich pozyskać, zwłaszcza w przypadku krajów dołączających do istniejącego „klubu nuklearnego”. «Training planet» oraz «Recruitment Village» powinny odpowiedzieć na te oczekiwania.

 

Czym jest AIFEN

Targi WNE są organizowane przez AIFEN (Francuskie Stowarzyszenie Eksporterów Sektora Nuklearnego), które zrzesza ponad 300 firm i organizacji (PFCE, PFME, GIIN, PNB) działających w całym wymiarze procesu nuklearnego – od produkcji paliwa aż do rozbiórki instalacji jądrowych.

 

Przedstawicielstwo targów WNE w Polsce :

Międzynarodowe Targi Francuskie

Tel. : 48 22 815 64 55

e-mail: promopol@it.pl

poland@promosalons.com


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.