Tobiszowski: elektrownia jądrowa nie koliduje z energetyką węglową

Często się mówi, że energetyka jądrowa musi być w kolizji z obecnym systemem energetycznym, opartym o węgiel kamienny i węgiel brunatny. Tak wcale być nie musi, energetyka jądrowa i węglowa mogą się doskonale uzupełniać - powiedział Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Grzegorz Tobiszowski wskazuje, że zaletą elektrowni jądrowych jest to, że są to elektrownie bezemisyjne, a więc doskonale wpisujące się w politykę energetyczną Unii Europejskiej.

Zapowiedział, że wkrótce Ministerstwo Energii przedstawi docelowy miks energetyczny w Polsce, w którym uwzględniona zostanie także energetyka jądrowa.

- Chcemy budować nowe elektrownie na węgiel kamienny, ale chcemy także budować elektrownię jądrową. Budowa elektrowni jądrowej jest dużą szansą na rozwój biznesowy i technologiczny polskich instytutów badawczych i polskich przedsiębiorstw, także firm okołoenergetycznych i okołogórniczych – zapewnia Grzegorz Tobiszowski.

Z danych Ministerstwa Energii wynika, że w Polsce jest ok. 300 przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem w realizacji polskiego programu jądrowego.

źródło: wnp.pl


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.