Trojanowska: Piechociński jest mecenasem projektu jądrowego.

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński jest mecenasem projektu budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Nie słyszałam, żeby wypowiadał się przeciwko temu projektowi - mówi Hanna Trojanowska, pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej.
Podczas posiedzenia Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), które odbyło się 18 stycznia br., zgłoszono projekt uchwały wnioskującej, aby do programu partii wpisać postulat rezygnacji przez Polskę z planów budowy elektrowni atomowej. Projektem uchwały Rada Naczelna ma zająć się za ok. 3 miesiące.

Projekt uchwały mówi, że do jej wykonania zobowiązuje się ministra gospodarki, którym jest obecny prezes PSL, Janusz Piechociński. Hanna Trojanowska, pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej, przekonuje, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński jest zwolennikiem energetyki jądrowej.

- Jestem zobowiązana do realizacji zadań wynikających z polityki energetycznej państwa i delegacji ustawowych nakładających obowiązek przygotowania i przedłożenia Radzie Ministrów Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ). Takim samym zobowiązaniem kieruje się Janusz Piechociński. Nie słyszałam jego głosów wątpiących w sens budowy elektrowni jądrowej, wręcz przeciwnie. Od momentu przyjęcia przez kierownictwo Ministerstwa Gospodarki PPEJ i skierowania go do uzgodnień międzyresortowych premier Janusz Piechociński jest mecenasem tego projektu , również w rządzie – mówi Hanna Trojanowska.

Podkreśla przy tym, że konieczna jest szybka decyzja polityczna na szczeblu centralnym dotycząca PPEJ. Jak zapowiada, Rada Ministrów powinna przyjąć PPEJ na jednym z najbliższych posiedzeń.

Autor: Dariusz Ciepiela
Źródło: wnp.pl


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.