W III kw. wybór inżyniera kontraktu dla elektrowni jądrowej, wnp.pl

Na 17 lutego br. przewidziano termin składania ostatecznych ofert w przetargu na wybór inżyniera kontraktu dla elektrowni jądrowej. Wybór najlepszej oferty i podpisanie umowy ze zwycięskim oferentem powinien nastąpić w trzecim kwartale br. - mówi Jacek Cichosz, p.o. prezesa spółki PGE EJ 1.

Jacek Cichosz poinformował, że na obecnym etapie postępowania znajdują się cztery konsorcja.

Zadaniem inżyniera kontraktu jest doradzanie PGE EJ 1 na etapie przygotowań projektu do budowy i samej budowy elektrowni jądrowej. Zwycięzca postępowania, jak szacowała PGE ogłaszając przetarg w 2011 roku , ma dostać zamówienie na 10 lat o szacunkowej wartości około 1,25 mld zł.

Jak mówiła wcześniej Marzena Piszczek, wiceprezes PGE EJ 1, decydujący głos w kwestii wyboru inżyniera kontraktu będzie należał do PGE SA.

Wybrany inżynier kontraktu pomoże m.in. w ogłoszeniu tzw. postępowania zintegrowanego. Postępowanie zintegrowane zakłada przeprowadzenie jednego postępowania, które łączy kluczowe elementy projektu budowy elektrowni jądrowej, czyli wybór partnera strategicznego lub biznesowego, który zapewni dostawę technologii, generalnego wykonawcy, dostawę usług wsparcia w zakresie eksploatacji i utrzymania ruchu elektrowni, dostawy paliwa oraz zapewni finansowanie dłużne.

Pierwotnie planowano, że ogłoszenie postępowania zintegrowanego nastąpi w 2014 r.

O przygotowaniach do budowy elektrowni jądrowej w Polsce dyskutowano podczas posiedzenia sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych, które odbyło się 6 lutego br.

Autor: Dariusz Ciepiela
Źródło: WNP.PL


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.