Wiosną badania środowiskowe i lokalizacyjne

Wiosną 2016 roku zaczną się kolejny etap badania środowiskowe i lokalizacyjne dotyczące planów budowy elektrowni atomowej w Polsce. Na ich na podstawie do końca 2017 roku ma zostać wybrana lokalizacja elektrowni.

Spółka PGE EJ 1, odpowiedzialna za przygotowanie i budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, prowadzi badania w trzech lokalizacjach w województwie pomorskim: "Choczewo" i "Lubiatowo-Kopalino" (gmina Choczewo) oraz "Żarnowiec" (gminy Gniewino i Krokowa).

Jak poinformował  Dyrektor Biura Lokalizacji, Infrastruktury i Ochrony Środowiska PGE EJ 1 Maciej Stryjecki, W związku z planowanym kolejnym etapem badań lokalizacyjnych i środowiskowych, aktualnie prowadzone są przetargi dotyczące wyboru wykonawców prac badawczych.

Badania środowiskowe będą trwały minimum rok, dlatego tak ważne jest rozpoczęcie działań już na początku wiosny 2016. Badania te obejmą wszystkie istotne okresy rozwoju gatunków oraz siedlisk. Analizy lokalizacyjne potrwają dłużej (2 lata). Obejmować będą montaż instalacji urządzeń do pomiarów z zakresu meteorologii czy monitoringu sejsmicznego, monitoring hydrogeologiczny i hydrologiczny, czyli monitoring wód powierzchniowych oraz strefę morską. Badania maja pomóc w wyborze lokalizacji elektrowni.

Maciej Stryjecki podał, że decyzja o lokalizacji preferowanej i alternatywnej zostanie podjęta pod koniec 2017 roku. PGE EJ1 zakłada, że ostateczne decyzje administracyjne dotyczące lokalizacji elektrowni zostaną podjęte w 2019 roku.


 

Kalendarz wydarzeń

Mon Tue Wed Thu Fri Sat San
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Copyright © 2010-2016 by elektrownia-jadrowa.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.